Електрохірургічні коагулятори стали невіддільною частиною у ветеринарній хірургії. Адже завдяки такому обладнанню вдається зменшувати ризик травмування тканин тіла тварин під час операції, швидко зупиняти кровотечу та мінімізувати ймовірність запальних процесів на ділянках втручання. Особливо ефективна біполярна методика високочастотної коагуляції. Вона відрізняється безліччю переваг у порівнянні з іншими аналогічними технологіями.
Принцип роботи та переваги методики біполярної високочастотної коагуляції
На тканини під час виконання хірургічної операції може здійснюватися дія за допомогою біполярного коагулятора. Для цього використовується високочастотний струм, що надходить на дві ділянки. Між ними відбувається мінімальна дія на тіло пацієнта. Оскільки електрика рухається від одного силового елемента через тіло пацієнта на інший електрод, а потім знову на генератор, використання заземлення в даній системі не потрібно.
Режими біполярної коагуляції
Для ветеринарії біполярний коагулятор купити доречно з метою виконання високотехнологічних та елементарних маніпуляцій. Наприклад, це може бути обрізання хвоста та вух. Адже в такому випадку прилад дає простий доступ до обох боків тканин тіла, що коагулюються. А в процесі виконання складних хірургічних втручань важливим є те, що біполярний коагулятор дозволяє миттєво зупинити кровотечу з великих судин. Основні режими роботи приладу такі:
- Розсічення тканин тіла.
- Коагуляція місця розрізу.
- Розсічення із запаюванням.
Виконання біполярного розрізу
Для розрізання тканин застосовується ветеринарний біполярний коагулятор. Замовити його можна з широким потенціалом, у тому числі ефектом гемостазу. Розріз здійснюється для процедур, наприклад на тілі новонародженого або пацієнта з імплантованим кардіостимулятором. Також розрізняють розрізи:
- Уро біполярний. Він виконується під час урологічних процедур. Перевага методики такого розрізання полягає у можливості роботи в рідкому середовищі.
- Артробіполярний. Такий розріз застосовується під час процедур артроскопічного типу. При цьому використовуються провідні рідини, включаючи розчин Рінгера або фізіологічний.
Виконання біполярної коагуляції
Цей варіант коагуляції здійснюється з обмеженим впливом на тканини тіла. Адже напруга транслюється між двома точками контактів, що виникають у зоні дотику електрода та тіла. При цьому біполярними інструментами можуть бути ножиці, пінцет або щипці.
Різновиди біполярної коагуляції
Розрізняють різні види такої маніпуляції, кожному з яких властиві свої переваги методики коагуляції:
- М'яка. Ця коагуляція здійснюється при слабкій напрузі. Вигідно для облітерації кровоносних судин середнього діаметра.
- Посилена. Цей вид коагуляції здійснюється при високій напрузі. Він найбільше показаний при облітерації середніх за розмірами одиничних судин.
- Артрокоагуляція. Цей вид біполярної дії на тканини тіла пацієнта застосовується в артроскопічних операціях зі струмопровідними рідинами.
- Коагуляція за допомогою ножиць. Це найуніверсальніший варіант цієї процедури. Він використовується для гемостазу тканин тіла, які піддаються розрізуванню.
- Термостеплер. За допомогою цього методу здійснюється облітерація судин діаметром менше ніж 7 мм. Вплив може бути як термічним, так і механічним.
Якщо вас зацікавив біполярний коагулятор, критерії вибору для ветеринарії такого приладу роз'яснять наші професійні консультанти. Вони ознайомлять вас із будовою, перевагами, додатковими функціями та основними видами даного обладнання. Також вони допоможуть знайти модель коагулятора, яка максимально відповідатиме вашим завданням та уподобанням.