Основною проблемою для чотириногих пацієнтів у процесі проведення складних хірургічних операцій є ризик виникнення кровотеч, зупинити які за допомогою тампонів практично неможливо. Радикальний гемостатичний ефект у такій ситуації можуть забезпечити лише такі потужні інструменти, як ветеринарні електрокоагулятори (або ЕХВЧ — електрохірургічний високочастотний коагулятор).

Різновиди ветеринарних високочастотних електрохірургічних апаратів

Яку функцію виконують ЕХВЧ у ветеринарній хірургічній практиці?

Хірургічне обладнання такого рівня виконує кілька важливих функцій:

  1. Стабілізує стан чотирилапого пацієнта.
  2. Допомагає запобігти крововтраті як загрозу життю пацієнта.
  3. Дозволяє оперативно виконати потрібні маніпуляції.

За допомогою цього приладу можна проводити маніпуляції, що вимагають термінового коагулювання тканини при її розсіченні, під час роботи з окремими судинами або цілою групою судин. Крім того, на кожну окрему ділянку, що кровоточить, можна впливати коагулятором на потрібну глибину, одночасно регулюючи ступінь інтенсивності цього впливу.

Для вирішення яких завдань використовують високочастотні електрокоагулятори?

Сфера використання ЕХВЧ апаратів, таких, наприклад як модель ЕХВЧ-120РХ-1,76 "Надія-4" дозволяє виконувати завдання, пов'язані не лише з коагуляцією, але також із різанням судин та м'яких тканин без анестезії під впливом струму високої частоти. Існує кілька методів проведення високочастотної коагуляції.

Проводити подібні маніпуляції рекомендовано в умовах клінік та лікарень. Експлуатація апарату дозволена в обладнаних спеціальним чином приміщеннях, що відповідають певним стандартам температурного режиму (10-35ºС) та рівня вологості (не більше 80% за температури повітря в приміщенні не вище 25ºС).

Ветеринарні високочастотні електрохірургічні апарати

Які методи високочастотної коагуляції використовуються сьогодні у ветеринарії?

На сьогодні існують такі методи проведення високочастотної коагуляції:

Монополярний метод

При його застосуванні можна вибрати режим для того чи іншого виду маніпуляцій:

  • розсічення;
  • коагуляція;
  • комбіновані маніпуляції (розсічення з наступним заварюванням).

Робоча частина ветеринарного електрокоагулятора передає високочастотний струм (ВЧС) на гумовий нейтральний електрод, оснащений графітовою основою, який посилає електричні імпульси, що впливають на тканину пацієнта.

Біполярний метод

Вплив ВЧС на тканину пацієнта здійснюється від коагулятора через біполярний інструмент, між браншами якого проходить електричний імпульс. Допустимі наступні режими впливу:

  • запаювання судин;
  • розсічення;
  • зварювання тканин.

При впливі на великі кровоточиві судини гемостатичний ефект настає миттєво.

Плазмова спрей-коагуляція

Сфера використання цього методу не така широка, але сам метод вважається менш травматичним, оскільки гемостатичний вплив на тканину пацієнта здійснюється безконтактним способом. Вплив ВЧС, що перетворений на плазму, відбувається на відстані 0,2-1,5 см від тіла. Застосовується для досягнення високого та швидкого гемостатичного ефекту у випадках великих кровотеч паренхіматозних органів.

Фульгураційний метод

Цей метод, хоч і схожий чимось на монополярний, вважається травматичним, тому зазвичай використовується у випадках фіксації інтенсивних кровотеч, пов'язаних з ампутацією, а також при оперативних втручаннях на паренхіматозних органах.

Ветеринарний електрокоагулятор

Які види приладів ЕХВЧ використовуються у ветеринарії та де їх можна придбати?

У ветеринарії заведено використовувати адаптовані ЕХВЧ з можливістю плавного регулювання потужності в діапазоні 0,5-100 Вт, що дозволяє виконувати вузькоспрямовані маніпуляції у різних галузях хірургії:

  • абдомінальна;
  • травматологічна;
  • офтальмологічна;
  • зупинення внутрішніх кровотеч.

Сучасний високочастотний генератор дозволяє використовувати різні режими на тканину пацієнта. При цьому критеріями вибору потрібного режиму потрібно враховувати необхідність і доцільність локального впливу на тканини, ступінь їх щільності й струмопровідності, наповнюваність кров'ю судин/тканини, інтенсивність кровотечі.

Легкі за вагою та ергономічні коагулятори електрохірургічні пропонує до покупки інтернет-магазин nadiya-4.com. У нас ви можете вибрати апарат «Надія-4» потрібної модифікації. Докладніше з кожною моделлю ЕХВЧ ви можете ознайомитися на сайті нашого інтернет-магазину. Ви також маєте можливість звернутися до наших спеціалістів за консультацією.

Усі апарати характеризуються зручним розташуванням керуючих елементів, що дозволяє ветеринарному лікарю виконувати всі необхідні маніпуляції самостійно, без залучення помічників. При цьому лікар може працювати з потрібною швидкістю та високою точністю проведення необхідних процедур.