На жаль, на онкологію хворіють не тільки люди, а й тварини. Оскільки методи діагностики раку у тварин достатньо обмежені (лабораторні дослідження), власникам важливо вчасно звертати увагу на зміни у поведінці та самопочутті чотирилапого улюбленця, або тварини, котра мешкає на фермі.

Діагностика та лікування онкології тварин

Як запідозрити онкологію у тварин?

Якщо ви помічаєте подібні зміни, це повинно вас насторожити:

  • поява вузлів, одиничних чи множинних;
  • погіршення апетиту;
  • зниження ваги;
  • розлади харчової поведінки;
  • кашель, задишка;
  • складнощі із відвідуванням туалету, часті закрепи чи діарея;
  • заторможена реакція на зовнішні подразники;
  • кров'янисті виділення з носа;
  • утворення виразок із гнійним секретом.

При погіршенні роботи імунної системи ранки та подряпини загоюються довше.

Діагностика онкології у тварин виконується на основі даних аналізів та апаратних досліджень. Методи лікування підбираються залежно від стадії та варіації пухлини. Найчастіше назначається хірургічне лікування онкології з подальшою терапією.

Апарати високочастотні електрохірургічні для онкології

Причини раку у домашніх тварин

Серед основних причин виникнення пухлин називають генетичну схильність, опромінення, нераціональне харчування, зниження імунітету. Ветеринари наголошують на тому, що найчастіше пухлини яєчників та молочних залоз виникають у кішок, котрим власники часто дають гормональні препарати, що пригнічують збудження. Такі препарати викликають гормональні збої в організмі, запускають формування пухлин.

Часто онкологія виникає у породистих тварин, котрі мають генетичну схильність до подібних патологій. Тому власникам необхідно приводити тварину регулярно на профілактичні огляди.

Високочастотна електрокоагуляція — ефективний метод лікування онкології

Широкого застосування набули апарати високочастотні електрохірургічні, котрі найчастіше використовуються в лікуванні доброякісних пухлин.

Принцип електрокоагуляції полягає у припіканні патологічних новоутворень. Коли електричний струм проходить крізь тканини, виділяється теплова енергія, тканини нагріваються, відбувається згортання білків, що супроводжується деструкцією тканин. Руйнування пухлинних клітин відбувається вже при температурі 60 градусів, апарат нагріває тканини до 100 градусів. Варто зазначити, що вже на глибині 1 сантиметра від поверхні ділянки температура знижується до 75 градусів. Застосування апаратів електрокоагуляції доцільне лише при поверхнево розташованих пухлинах.

Апарати працюють у двох режимах — різання та коагуляція м'яких тканин. Регулювання потужності струму відбувається за допомогою ножних педалей, а як робочий інструмент використовуються електроди.

Апарат генерує вузький потік високочастотного електричного струму, що викликає нагрівання тканини з подальшим розрізом чи коагуляцією (залежно від обраного режиму). Універсальність апаратів дозволяє використовувати їх не тільки в лікуванні онкології, але й для інших сфер: хірургії, дерматології, судинної хірургії.

Апарати високочастотні електрохірургічні

Принцип роботи електрокоагуляційних апаратів

В комплектацію апарату входять два електроди — монополярний та біполярний (пінцет). Різниця розмірів активного та пасивного електродів (у монополярному електроді) забезпечують достатню щільність струму, що проходить через тканини. При достатній потужності струму, тканинна рідина перетворюється на пару та розриває тканину — так відбувається розрізання патологічної ділянки.

У біполярному пінцеті обидва електроди активні та мають однакові розміри, розташовуються близько один від одного. Коли на ці електроди подається струм, відбувається згортання білків, тобто, відмирання патогенних клітин.

Підібрати необхідну вашій клініці модель електрохірургічного апарату, потрібної потужності, вам допоможуть у магазині «Надія-4». Також консультанти магазину проконсультують вас з приводу підбору оптимальної моделі.